Strona 1 z 1

Zęby mądrości "ósemki"

: czw, 8 paź 2015, 12:58
autor: AlicjaP
Witam

W poniedzialek ide wyrwac gorne ósemki... jedna z nich juz sie prawie cała skruszyła.... i boje sie przepanicznie, zwłaszcza ,żę jeszcze nigdy nie mialam wyrywanych zadnych zębow...  :p
Naczytałam sie o tym sporo, i niektórzy piszą ,że ósemki górne wyrywa stomatolog a dolne chirurg stomatolog... jak to naprawde jest??? czy miałyscie wyrywane ósemki przez stomatologoa zwyklego, cze musial to zrobic chirurg... nie wiem czy zaufac mojej dentystce, ktora chce sie tego podiac... a tez nie chce sie wymadrzac w jej gabinecie..

Re: Zęby mądrości "ósemki"

: pn, 25 kwie 2016, 20:35
autor: kasiul
Jeśli ósemka w odpowiedni sposób wyrośnie to wyrwie ją każdy dentysta. Chirurg stomatologiczny wyrywa je, gdy zęby nie wyrosły całkiem, i cięzej je wydostać oraz po wyrwaniu trzeba zaszyć je szwami, a po zagojeniu je ściągać. Są jeszcze cięższe przypadki, gdy ząb ma tak złą pozycję, że nie był w stanie wg wyrosnąć i próbując się wypchać tworzy stan zapalny w jamie ustnej. Bolesne bardzo i obniża bardzo odporność po czasie, bo gdy organizm walczy z jednym stanem zapalanym jest mniej w stanie skupić się na reszcie organizmu. Albo następuje też np odpowiedź autoimmunologiczna nerek, no z przewlekłymi procesami zapalnymi jamy ustnej nie ma żartów, bo reperkusje są po czasie nieciekawe...a niestety na takie zabiegi chirurgiczne na bloku operacyjnym (bo niestety często tylko tak da się usunąć zablokowane ósemki) czeka się miesiącami. I tu raczej wykonuje je specjalista chirurgi szczękowo-twarzowej, ja z takimi miałam do czynienia. U mnie usuwanie ich wszystkich trwało ponad rok. Przy znieczuleniu nic nie boli wyrywanie, gorzej jest po ;)

Re: Zęby mądrości "ósemki"

: śr, 4 maja 2016, 09:23
autor: WiolkaKlaman
Hmm z tego co mi wiadomo, ósemek nie wyrwa nigdy normalny stomatolog, ale nie potwierdzona informacja, tylko kiedyś o tym słyszałam.