Awatar użytkownika
Marysia

Wypadanie włosów po porodzie

ndz, 4 paź 2015, 20:32

Witam,
piszę do kobiet które już urodziły.
Jak to wygląda z wypadaniem włosów po porodzie?Bardzo wypadają? Ma się łyse placki, czy jakoś to wygląda?
Jak szybko się regenerują? 

Polly

Re: Wypadanie włosów po porodzie

ndz, 4 paź 2015, 22:17

Łysa się nie zrobisz... Długość okresu wypadania zależy też od tego czy się karmi piersią czy nie - przynajmniej tak mi się wydaje. Mi w ciąży już leciały, po porodzie bardziej. Później się uspokoiło, nawet się ucieszyłam... Teraz znów się zaczęło i nawet zaczęłam robić płukanki ze skrzypu i pokrzywy - lepiej wyglądają ale jak wypadały to wypadają...
Ostatnio zmieniony pn, 5 paź 2015, 19:42 przez Polly, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Liliana

pn, 5 paź 2015, 19:42

łyse placki to już oznaka choroby. ;)
W ciązy hormony wzmacniają cerę, włosy paznokcie, po ciązy często wraca się do stanu sprzed, albo jesli ktoś przed miał super to się pogarsza, ale to też nie zawsze, nie każdemu, kwestia indywidualna.

Mnie włosy zaczęły wypadać około 4 miesiące po porodzie. Objawiało się to tym, że w objętości kita robiła się cieńsza, a przy myciu włosów wyławiałam z wanny ich wiekszą ilośc niż zazwyczaj. potrwało to kilka miesięcy i się uspokoiło. Teraz mam tak jak przed ciążą. :) 

Awatar użytkownika
Galanea

pn, 5 paź 2015, 19:45

Ja mam ogólnie suche i puszyste włosy. Zawsze mi się łamały, nie raz niechcący je wyrywałam przy różnych czynnościach. W czasie ciąży się wyraźnie wzmocniły, po ciąży zaczęły faktycznie bardziej wypadać i łamać się. Trwało to parę miesięcy, ale teraz wszystko wróciło do normy. Na pewno nie wypadały mi garściami i nie było łysych placków. 
Obrazek

Awatar użytkownika
Alka

śr, 7 paź 2015, 13:23

ja miałam łyse placki 4 miesiące po porodzie i choć po odżywkach i suplementacji stan włosów się poprawił, nie wrócił do kondycji sprzed ciąży. Właściwie dopiero teraz czupryna ponownie mi gęstnieje, być może przez to, ze jestem ponownie w ciąży, a być może przez zakończenie karmienia. Albo po troszę z obu powodów. Niestety włosy wypadały mi tak bardzo, ze mój mąż kilka razy w tygodni musiał odtykać odpływ w prysznicu. Ale jak widzę, jestem w mniejszości więc chyba nie ma się co martwić na zapas. Mam nadzieję, ze po tej ciąży będę w lepszej kondycji.

nikolad

ndz, 31 sty 2016, 19:29

Wypadają poniewaz progesteron w ciąży powoduje, że one nie wypadają wg, dlatego jest ich duzo, a gdy urodzisz, i hormony wyrownają to wypada ich tamten nadmiar :)

Awatar użytkownika
Belinda

pn, 1 lut 2016, 20:23

nikolad hormony dużo zmieniają w organizmie kobiety i nie zawsze jest to niestety przejściowe. Mojej siostrze jak się przerzedziły włosy po ciąży, tak po 3 latach od porodu dalej ma cienkie kłaczki :( Macie jakies rady na wzmocnienie?