Awatar użytkownika
Galanea

REBORN - lalki jak prawdziwe niemowlęta

ndz, 12 lip 2015, 21:20

Hej Dziewczyny!
Jakiś czas temu przypadkiem natrafiłam w internecie na filmik, na którym dorosła kobieta przewijała i "karmiła" lalkę do złudzenia przypominającą wyglądem żywego noworodka. Zaciekawiona zaczęłam oglądać inne filmy i okazało się, że istnieje całkiem spora społeczność osób, które kolekcjonują takie lalki, głównie w USA, choć moda na nie pojawia się w innych krajach. Dotarła już nawet do Polski.
Jako krótkie wyjaśnienie wklejam wywiad z dziewczyną, która zajmuje się w Polsce tworzeniem reborn dolls, bo tak właśnie nazywają się owe lalki.
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/l ... html#forum

Temat dość kontrowersyjny. Co o tym myślicie?

Przykładowe zdjęcia lalek:

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Martyna

Re: REBORN - lalki jak prawdziwe niemowlęta

wt, 14 lip 2015, 12:42

Nie mogłam słuchać tego wywiadu przez, jak zwykle, skrajnie nieprofesjonalną Pieńkowską, która zawsze wtrąci swoje trzy grosze, a jej nastawienie do danego tematu czuć na kilometr... ALE, pomijając ten szczegół ja jestem tymi lalkami zachwycona.

Tylko może pod innym kątem widzę dla nich zastosowanie. Zawsze się dziwiłam, czemu lalki dla dzieci wyglądają tak mało realistycznie, skoro mają imitować bobasy. Pamiętam, jak mama kupiła mi kiedyś lalkę z fałdkami, podkrążonymi oczami, siusiakiem (!) i o wielkości noworodka. Byłam zafascynowana. Nie czułam się wreszcie oszukana, bo TEN bobas był taki prawdziwy. Uważam, że właśnie dla dzieci powinny powstawać takie lalki na skalę masową.

Zapędów kolekcjonerskich nie rozumiem, bo nigdy sama nie miałam takich skłonności, ale oczywiście szanuję. Lalki generalnie są przepiękne.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Eta

wt, 14 lip 2015, 21:49

Dziewczyny a mnie te lalki przerażają!!! :) serio mówię. Wyglądają jak prawdziwe niemowlęta, jak jakieś klony i to mnie przeraża. Przypominają mi się takie filmy amerykańskie gdzie są roboty wyglądające jak ludzie i potem chcą przejąć kontrolę na ziemi :-D hehe mówiąc szczerze nie rozumie powodu dla którego ktoś wymyślił lalkę wyglądająca jak żywe niemowlę i ja bym jej nie kupiła. Jeszcze ktoś pomyli spiace niemowlę z tą lalka i zrzuci z łóżka przez pomyłkę , może to skrajny przykład ale i coś takiego może się zdarzyć. :o szok :o

Ale oczywiście nie krytykuje nikogo komu te lalki się podobają :D wszystko rzecz gustu a ja szanuje zdanie innych :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Eta

wt, 14 lip 2015, 22:03

Okej, obejrzałam wywiad, no i już rozumie że to lalki dla dorosłych, nie myślałam że ludzie kolekcjonuja takie rzeczy. No jak ktoś chce na półce trzymać taka lale to okej, choć mnie nadal przerażają :D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Galanea

sob, 25 lip 2015, 20:16

Wiecie co, mi osobiście się podobają te lalki i chciałabym taką mieć :P Może nie umiałabym się bawić lalką i udawać, że to prawdziwe dziecko, ale kupić taką lalkę Zosi i bawić się razem z nią - chętnie :D Są śliczne.
Fajnie jest mieć córkę, czeka mnie powrót do dzieciństwa i ulubionych zabaw :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Marysia

ndz, 4 paź 2015, 20:35

Piękne lalunie, chciałabym taką :)