Awatar użytkownika
Marysia

Poród wywoływany

wt, 20 maja 2014, 12:17

Zastanawiam się po jakim czasie od planowanej daty porodu sztucznie wywołują go oksytocyną? Czy taka ciąża przenoszona jest bezpieczna dla dziecka?

Awatar użytkownika
Lana

Re: Poród wywoływany

wt, 20 maja 2014, 12:19

Wydaje mi się, że dają 2 tygodnie czasu do 42tc. Ale to już raczej pod ścisłą kontrolą ktg. Takie przenoszenie grozi zatruciem ciążowym, no i zielonymi wodami płodowymi.

Awatar użytkownika
Marysia

Zielone wody płodowe

wt, 20 maja 2014, 12:21

Dzięki za odpowiedź Lana. A co to są zielone wody płodowe? :?

Awatar użytkownika
Lana

Re: Zielone wody płodowe

wt, 20 maja 2014, 12:27

Marysia pisze:
Dzięki za odpowiedź Lana. A co to są zielone wody płodowe? :?

Wody płodowe mają zielony kolor, jeśli nienarodzone dziecko odda smółkę, czyli pierwszy stolec. Dochodzi do tego z powodu chwilowego lub dłuższego niedotlenienia dziecka, spowodowanego np. owinięciem pępowiny wokół jakiejś części ciała. Jeśli niedotlenienie było dłuższe, wody płodowe mają kolor ciemnozielony, jeśli chwilowe - kolor seledynowy.

Awatar użytkownika
Wiola84

wt, 20 maja 2014, 12:42

Witam serdecznie :)
Ja miałam wywoływany poród w 41tc i w skrócie mogę opisać to tak, że na początku przebili mi pęcherz płodowy, następnie podali oksytocynę, po około 2h zaczęły się skurcze, ale jeszcze niebolesne. Bolesne nastąpiły gdzieś godzinę po nich, a po następnej godzinie skurcze parte. 30 minut i mój synek był już na świecie :) Także cały poród trwał około 5h, ból do przetrwania, a największą nagrodą jest dzieciaczek, który ląduje na naszym brzuchu :)
Swoją drogą nie wiem czemu tyle strasznych historii opowiada się o porodzie z oksytocyną. U mnie naprawdę poszło sprawnie i szybko :)

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Filipinka

wt, 20 maja 2014, 13:05

Wiola, nic tylko pozazdrościć tak szybkiego porodu :) Ja też znam przypadki, kiedy po rozpoczęciu porodu skurcze osłabły i dopiero dzięki oksytocynie kobiety szybko rodziły :)

Awatar użytkownika
Paula222

pt, 8 maja 2015, 09:19

Mi wywoływali po raz pierwszy 9 dni po terminie, ale dla tego, że ktg nie było najlepsze. Niestety synek nie chciał wyjść :( 11 dni po terminie znów dostałam kroplówkę, coś tam lekko ruszyło ale przebili pęcherz i jakoś poszło :) Jakby kroplówka nie poszła to bym miała cc. Także wyszło Ok synek zdrowy :)

A poród po terminie jest jak najbardziej bezpieczny, tylko jak ja ostatnie dni ( chyba od 6 dnia po terminie) leżałam w szpitalu i miałam ktg co kilka godzin.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
NataliaK

pt, 8 maja 2015, 17:24

Mi wywolywali 2 razy, druga proba skuteczna.. 2 dni po terminie i skutecznie 4 dni po terminie. Mialam nadcisnienie ciazowe i dlategp tak bylo. Lezalam 2 tyg w szpitalu. Porod dosc szybki,chociaz sama kroplowka od razu nie zadziałała,woec troche sie pomeczylam :-) ale nie bylo zle,naprawde!
Obrazek

AISAK

pt, 29 maja 2015, 20:49

NataliaK nie oszukuje juz m wiemy swoje☺ ja 7 dni po terminie stawilam się do szpitala 11 dni po terminie 1 kroplowka z oxytocyna, 15dni po terminie druga próba , skurcze mega ale tylko 5cm, decyzja o CC. Córka urodziła się zdrowa, wody płodowe były czyste. To mój przypadek, ale leżąc w szpitalu tydzień na patologii różne rzeczy się widziało.
Obrazek

Obrazek

AISAK

pt, 29 maja 2015, 20:50

NataliaK nie oszukuje juz m wiemy swoje☺ ja 7 dni po terminie stawilam się do szpitala 11 dni po terminie 1 kroplowka z oxytocyna, 15dni po terminie druga próba , skurcze mega ale tylko 5cm, decyzja o CC. Córka urodziła się zdrowa, wody płodowe były czyste. To mój przypadek, ale leżąc w szpitalu tydzień na patologii różne rzeczy się widziało.
Obrazek

Obrazek