Awatar użytkownika
Laurka

Jaki fotelik sachodowy kupic z baza isofix

wt, 13 maja 2014, 17:52

Mam dylemat z fotelikiem do samochodu

Chciałabym kupic fotelik dla noworodka taki 0-13kg i nie wiem co wybrac a różne sa opinie i ceny. Zastanawiam się nad tymi chociaż cenowo to różnie wygląda

To są foteliki z bazami isofix:

Britax Cosy Tot Premium ISOFIX 1300zł
Maxi-Cosi CabrioFix + EasyFix (Isofix) 1000zł
Primo Viaggio SL + baza ISOFIX 0+1200zł
Baby Safe Plus SHR II + baza ISOFIX 1100zł
Babysafe Plus Isofix 1200zł

Co z tego polecicie?

Awatar użytkownika
Joasinka1

Re: Jaki fotelik sachodowy kupic z baza isofix

wt, 13 maja 2014, 18:12

Zdecydowanie Maxi Cosi, to są najlepsze foteliki! Mam taki z bazą isofix w naszym fordzie i jestem zachwycona łatwością użytkownia. Ten Fotelik jest bardzo lekki, chyba tylko Cybex ma takie lekkie foteliki samochodwe.

Awatar użytkownika
Velvet

wt, 13 maja 2014, 18:20

A po co właściwie jest ta baza? Ja wolałabym kupić sam fotelik, z tego co widziałam, bazy są często dużo droższe od fotelików :/

Awatar użytkownika
Joasinka1

wt, 13 maja 2014, 18:21

Przeczytałąm, że foteliki z bazą isofix mają następujące zalety:

zmniejszenie obciążeń działających na głowę i ramiona dziecka przy zderzeniu bocznym poprzez wyeliminowanie "kiwania się" fotelika na boki,

zmniejszenie obciążeń działających na głowę i ramiona dziecka przy zderzeniu bocznym poprzez wyeliminowanie przesuwania się fotelika na boki,

zmniejszenie obciążeń przenoszonych na brzuch i biodra dziecka podczas zderzenia czołowego poprzez eliminację oddziaływania masy fotelika,

zapewnienie możliwości łatwej regulacji kąta pochylenia oparcia fotelika zapobiegającej opadaniu głowy dziecka do przodu podczas zasypiania,

zlikwidowanie możliwości uderzenia pasażera przez nieużywany przez dziecko i niezamocowany pasem fotelik podczas zderzenia.

Jak dla mnie te argumenty są wystarczające by zainwestować te 400zł więcej.

Awatar użytkownika
Velvet

wt, 13 maja 2014, 18:23

Kiedyś nie było takich baz, były same foteliki i jakoś nikt nie widział w tym problemu. A te 400zł wolałabym chyba wydać na łóżeczko dla dziecka ;)

Awatar użytkownika
Aria

wt, 13 maja 2014, 18:24

Velvet pisze:
Kiedyś nie było takich baz, były same foteliki i jakoś nikt nie widział w tym problemu. A te 400zł wolałabym chyba wydać na łóżeczko dla dziecka ;)

No wiesz, jak dla mnie bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, ale każdy zrobi jak uzna za słuszne. Ja kosztem paru innych rzeczy zakupiłam fotelik z bazą. I nie żałuję. Oprócz tego, że zwiększy bezpieczeństwo mojego dziecka, to jeszcze będzie wygoda przy wpinaniu/wypinaniu fotelika.

Awatar użytkownika
Joasinka1

wt, 13 maja 2014, 18:26

Bezpieczeństwo to podstawa, jeżeli można je zwiększyć dla maleństwa to za każdą cenę! Polecam Maxi Cosi Jest naprawdę świetny i Cybexa bo słyszałam też wiele dobrego na jego temat od przyjaciółki, strasznie lekki ten Cybex, chyba nawet lżejszy niż Maxi cosi

Awatar użytkownika
Velvet

wt, 13 maja 2014, 18:27

Lekki, tzn. jaka waga samego fotelika?

Awatar użytkownika
Joasinka1

wt, 13 maja 2014, 18:36

Cybex Aton waży około 4kg i Maxi Cosi też coś koło tego

Awatar użytkownika
Lana

śr, 14 maja 2014, 23:20

Ja mam Cybex Aton z bazą. Póki co sama baza zamontowana, ale wpinanie fotelika wydaje się być dziecinnie proste i przyjemne :) Myślę, że bardzo ułatwi nam to życie :)

Szerlok

Wyniki fotelika w Crashtestach

czw, 15 maja 2014, 09:26

Trzeba sprawdzić jakie wyniki osiągnął w crashtestach fotelik - ile ma gwiazdek i sugerować się tylko tym. Jednym z takich oznaczeń jest ADAC, fotelik musi posiadac taką ocene, inaczej to chinskie badziewie.

Awatar użytkownika
MamaWcześniaka

Re: Wyniki fotelika w Crashtestach

czw, 15 maja 2014, 14:13

Szerlok, a co najmniej ile gwiazdek powinien posiadać fotelik, żeby uznać go za dobry i bezpieczny?

Awatar użytkownika
Karola

ndz, 18 maja 2014, 14:36

A co myślicie o kupowaniu używanego fotelika? Ceny są bardzo atrakcyjne, totalna różnica w porównaniu z cenami nowych :)

Awatar użytkownika
Aria

ndz, 18 maja 2014, 14:39

Karola pisze:
A co myślicie o kupowaniu używanego fotelika? Ceny są bardzo atrakcyjne, totalna różnica w porównaniu z cenami nowych :)

Ja bym się bała kupować używany fotelik. Nigdy nie wiesz kto i w jaki sposób go użytkował, albo czy nie jest powypadkowy, na pierwszy rzut oka może wyglądać dobrze. No chyba, że kupujesz od kogoś znajomego, zaufanego i znasz prawdziwą historię fotelika.

Awatar użytkownika
Orchidea

pn, 19 maja 2014, 10:33

Tak jak pisze Aria, jeśli masz zaufaną osobę, od której kupisz fotelik, to ok. Ja dla przykładu dostałam używany Maxi cosy razem z bazą od brata. Tyle, że mam pewność, że był bezwypadkowy, no i używany przez rok na jednym dziecku.

Szerlok

Re: Wyniki fotelika w Crashtestach

pn, 19 maja 2014, 15:57

MamaWcześniaka pisze:
Szerlok, a co najmniej ile gwiazdek powinien posiadać fotelik, żeby uznać go za dobry i bezpieczny?

Czytałem gdzieś, że trzy gwiazdki. Generalnie dużo jest fotelików, których testy ADAC wynoszą 3 i lepiej.

Awatar użytkownika
Belinda

Fotelik samochodowy Maxi Cosi

śr, 21 maja 2014, 12:43

Ja na szczęście mam już zaklepany fotelik, jako prezent od rodziców. Będzie to Maxi Cosi Cabrio. Czytałam opinie i są bardzo pochlebne.

Awatar użytkownika
Eta

wt, 9 gru 2014, 23:20

ja też mam maxi cosi cabrio fix z bazą i jestem bardzo zadowolona. uważam że co jak co ale na foteliku samochodowym nie ma co oszczędzać, w końcu to jedna z najważniejszych rzeczy dla dziecka. przyoszczędziłam na wózku, ale fotelik kupiłam maxi cosi.
Obrazek
Obrazek

Evas

czw, 11 gru 2014, 11:11

Też mam Maxi Cosi, ale bez bazy, my bardzo mało podróżujemy, więc uznalismy to za zbędny wydatek. Może kolejny zakupimy juz z bazą.
Fotelik kupiliśmy używany, ale od znajomych więc znamy jego historię. Niestety ceny nowych są porażające.

Jeśli chodzi o testy to uważam że nie są wiarygodne, zwłaszcza te ADAC. Ostatnio chcieliśmy kupić fotelik Fisher Price, podobno mają 3 gwiazdki. Chwilę potem obejrzałam film z testów zrobionych przez jakąś niezależną organizację i byłam w szoku jak pasy wyrywają się ze skorupy i dziecko wypada z fotelika. No i się okazało ża jak firma zapłaci za testy to potem ma te gwiazdki, a jak jej na to nie stac to gwiazdek brak. Nie twierdzę że wszystkie foteliki z gwiazdkami są felerne, ale warto dobrze sprawdzić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexast

czw, 11 gru 2014, 14:52

Polecam tą stronę http://www.fotelik.info/ jeśli znacie trochę angielski to polecam https://www.youtube.com/watch?v=Q8gU9zzCGA8 jeśli niemiecki to https://www.youtube.com/watch?v=Ub5npKxDIcA

Ja kupię fotelik, który można zamontować tyłem do kierunku jazdy. Najlepiej z bazą, ale jeszcze nie wiem czy u nas da się zamontować foteliki z isofix. Moimi faworytami są http://www.maxi-cosi.com/pl-pl/produkty ... pearl.aspx lub http://www.britax-roemer.pl/foteliki-sa ... we/dualfix

Jeśli nie będę mogła użyć isofix to kupię bez, ale na pewno tyłem do kierunku jazdy
Obrazek

Deo

pt, 29 maja 2015, 09:39

Cześć dziewczyny czy któraś z was używa fotelika Babysafe? Szukam czegoś z iso, regulacją i zaintrygował mnie ten materiał hypoalergiczny mam pytanie w związku z tym czy faktycznie jest różnica między materiałami.