Alexandra

Wybór nocnika dla dziecka

pt, 6 cze 2014, 12:57

Witam, może trochę prozaiczne pytanie, ale czy mogłybyście polecić mi jakiś fajny, wesoły nocniczek? ;) Moje 1,5 letnie córeczki panicznie boją się siadania na nocnik, a chcę je powoli zacząć uczyć i przyzwyczajać. Czy są jakieś nocniki, które w zabawowy sposób nauczą dziecko korzystać z toalety? :)

Awatar użytkownika
Natusia

Re: Wybór nocnika dla dziecka

pt, 6 cze 2014, 13:00

Ja myślę, że nie ma co zmuszać dzieciaków do korzystania z nocnika zbyt wcześnie, żeby się nie zniechęciły. I uważam, że nocnik powinien być zwykły, najzwyklejszy bez żadnych dodatków i melodyjek, bo w końcu to przenośna toalety i z tym ma się kojarzyć a nie z zabawą :P

Awatar użytkownika
Aria

pt, 6 cze 2014, 14:44

Alexandra, teraz jest szeroki wybór nocników, kolorowych, grających, śpiewających, do wyboru, do koloru. Musisz tylko wybrać co Cię interesuje. :)

kasiula870

pn, 26 sty 2015, 14:07

Ja jestem tego samego zdania co Natusia co prawda starszy syn miał rok jak już pozbyliśmy się pieluch i chętnie korzystał ze zwykłego nocnika ale nie wszystkie dzieci są tak szybko chętne wiec nie można zmuszać. Czasem jest tak że dzieci nie chcą korzystać z nocnika tylko od razu ze zwykłej ubikacji bo podoba im się spuszczanie wody gdy coś zrobią. Młodszy ma dopiero 7 mies wiec nie wiem czy będzie lubił nocnik tak szybko ale na pewno kupię taki zwykły bez melodyjek/

Awatar użytkownika
Galanea

pn, 26 sty 2015, 20:40

Nam pediatra radziła zacząć uczyć korzystania z nocnika latem, kiedy jest ciepło i dziecko chętniej próbuje siadać na nocniczku. A jak się nie uda, to trudno. Mniejszy problem niż zimą ;)
Obrazek

kasiula870

pn, 26 sty 2015, 23:34

Galanea masz rację najlepiej latem a nie tylko ze względu na wygodę. Można po prostu puścić dziecko bez pampersa bo i tak jest ciepło po domu niech chodzi i jak się zsiusia i poleci po nogach to dziecko poczuje dyskomfort i nauczy się sygnalizować potrzebę siusiania nawet jak jeszcze nie umie mówić to zawsze jakoś pokaże.Może nie tak od razu ale za którymś razem załapie.