necia

Ząbkowanie u dzieci.

śr, 24 wrz 2014, 09:27

Ja mam dwójkę dzieci i każde z nich zupełnie inaczej przechodziło ząbkowanie. Starszemu nic zupełnie nie dolegało ale za to młodszy strasznie boleśnie przeżył wyrzynanie się ząbków. U mnie sprawdzały się czopki viburcol. Mały się dzięki nim uspokajał i normalnie przesypiał nocki. Trzeba na pewno uważać z każdymi lekami by nie używać ich zbyt często, ja podawałam zwykle tylko na noc jak widziałam że jest marudny, niespokojny, rozdrażniony. W ciągu dnia można używać innych sposobów np. masować dziąsełka, dawać zimnego gryzaczka by maluch czół ulgę.
A jak Wasze maluszki przechodzą, przechodziły ząbkowanie? Czy macie swoje dobre sposoby by pomóc dziecku w takich chwilach?

Awatar użytkownika
Dorcia

Re: Ząbkowanie u dzieci.

pt, 26 wrz 2014, 13:32

Mam parę koleżanek z małymi dziećmi i co ciekawe, ich dzieci zaczynają ząbkować w wieku 3 miesięcy!! To niewiarygodne. I niestety te maluszki przeważnie bardzo ciężko przechodzą ząbkowanie, a do typowych objawów dochodzi biegunka. Ale chyba u tak małych dzieci biegunka jest objawem wielu różnych dolegliwości.

kasiula870

czw, 22 sty 2015, 22:48

Mój starszy syn miał pierwszego ząbka w wieku 6,5 mies a młodszy 5 mies obydwoje nie gorączkowali obeszło się bez biegunek ale bardzo marudzili. Tez podawałam i teraz młodszemu tez podaje viburcol na noc, czasem musiałam dać nurofen, ale wiadomo wszystko z umiarem.

Awatar użytkownika
Galanea

ndz, 25 sty 2015, 21:47

Kasiula, a jak u Was było z tymi ząbkami? Długo marudzili zanim wyszły? U mnie już od dawna ślinienie, palce w buzi, ale jak zębów nie było, tak nie ma. Cały czas widzę pod dziąsłem białą kropkę, wydaje mi się nawet, że dziąsło wokół już zaczerwienione, ale jakby stało wszystko w miejscu.
Obrazek

kasiula870

pn, 26 sty 2015, 11:54

Galanea ślinienie zaczęło się 2 mies wcześniej zanim wyszedł ząb. Marudzić zaczął na około miesiąc przed zębem. Ale po wyjściu dwóch jedynek na dole po jakimś czasie znów zaczął marudzić u góry dziąsło spuchnięte i myślałam że wychodzi górna jedynka ale to było z 1,5 miesiąca temu i to jakoś ucichło i nie ma następnego zęba. A palce w budzi od małego prawie non stop. Co do wyglądu dziąsła to nie przypatrywałam się, kiedyś zauważyłam że jest jak gdyby przecięte to już wiedziałam że przebija się ząbek i na drugi dzień był na wierzchu. Z kolei starszy syn pamiętam w ogóle nie ślinił się i dziwiłam się w tedy gdy widziałam maluchy którym kapała ślina z buzi.

Awatar użytkownika
Galanea

pn, 26 sty 2015, 20:43

U nas takie pęknięcie na dziąśle znajduje się już od prawie 3 miesięcy. Od paru dni moja Zosia wręcz szarpie dolne dziąsło palcami. Może tym razem ząbek jest już blisko? Zdarzyło się ostatnio, że podałam Nurofen, bo przypuszczałam, że ją bolało i po zażyciu leku uspokoiła się.
Obrazek