Awatar użytkownika
Aria
Posty: 493
Rejestracja: śr, 26 mar 2014, 14:05

Naturalne sposoby zwiększania śluzu płodnego

pn, 5 maja 2014, 17:16

[justify]Poniżej przedstawiam kilka naturalnych sposobów na zwiększenie produkcji śluzu płodnego w organizmie kobiety:

- picie dużej ilości wody ? Nawadnianie organizmu jest bardzo istotnym elementem w produkcji śluzu szyjkowego. Zaleca się wypijać około 8 szklanek wody dziennie, aby obniżysz zasadowość śluzu.

- zażywanie magnezu razem z witaminą B6, 50 mg doustnie raz dziennie przez cały cykl.

- jedzenie dużej ilości marchewki ? jest bogata w beta karoten i witaminę A, które pozytywnie wpływają na zwiększenie ilości i jakości śluzu szyjkowego.

- picie naparu z siemienia lnianego - zwiększa on produkcję śluzu płodnego.

- zażywanie oleju z wiesiołka (tylko do czasu wystąpienia owulacji) - podobnie jak siemię lniane pomaga w produkcji śluzu płodnego.


Dodatkowo należy pamiętać o tym, że niektóre zażywane leki mogą hamować produkcję śluzu szyjkowego, są to np. leki antyhistaminowe oraz niektóre leki przepisywane w leczeniu niepłodności (np. Progesteron).
Czasami pomocne w zajściu w ciążę jest nie tyle zwiększenie ilości śluzu, co rozrzedzenie go. Składnikiem, który doskonale rozrzedza wydzielinę ciała, w tym także śluz szyjkowy jest guaifenesin, składnik popularnych syropów m.in. Robitussinu.
Należy jednak pamiętać, że wszelkie zażywane leki i zioła warto uprzednio skonsultować z lekarzem. Jeśli kobieta zauważa problemy z ilością bądź jakością śluzu płodnego, powinna najpierw udać się na wizytę do ginekologa.[/justify]