Awatar użytkownika
Aria
Posty: 493
Rejestracja: śr, 26 mar 2014, 14:05

Pasy ciążowe - pomoc czy ozdoba?

pn, 19 maja 2014, 21:02

[justify]Wśród wielu pasów ciążowych dostępnych na rynku, rozróżniamy kilka rodzajów. Przyszłe mamy, zanim dokonają wyboru i pójdą na zakupy, muszą się zastanowić, czy chcą przede wszystkim kupić pas, który będzie im pomagał czy zdobił. Niestety nie zawsze te dwie cechy idą w parze.

Jeśli kobieta chce, żeby pas bardzo ułatwiał jej życie, nie ma zbyt dużego wyboru. Ale może kupić pas, który będzie stabilizował i odciążał plecy, pomagając uniknąć bólów krzyżowych, które pojawiają się zazwyczaj pod koniec ciąży. Jest to pas, który zakłada się pod normalną odzież, można zatem powiedzieć, że pełni funkcję bielizny, choć nią nie jest. Taki szczególny pas jest polecany przede wszystkim kobietom w ciąży mnogiej, ale także paniom, których brzuch jest naprawdę sporych rozmiarów. Jest to szczególna konstrukcja, która ułatwia kobiecie w ciąży funkcjonowanie. Można zatem powiedzieć, że jest to taki pas ciążowy rehabilitacyjny, który pomaga kobiecie czuć się lepiej w tych ostatnich chwilach. Jeśli kobiecie nie tyle zależy na podtrzymaniu brzucha i wzmocnieniu kręgosłupa, może wybrać inny pas, taki wykonany z mikrofibry lub innych przyjemnych materiałów dla kobiet w ciąży. Wykonano bezszwowo, po to, by nie uciskać i nie sprawiać dyskomfortu kobiecie w tym szczególnym czasie, kiedy hormony szaleją i wszystko staje na głowie. Takie pasy ciążowe mają pomagać, a nie przeszkadzać. Dlatego kupując pas, kobieta powinna także zwrócić uwagę na jego jakość, pojawiło się bowiem na rynku sporo nieuczciwych firm, które wietrząc zrobienie dobrego interesu, zaczęły produkować tanie podróbki, które z pasem podtrzymującym, dobrym pasem ciążowym nie mają nic wspólnego.

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojemu maleństwu, przyszła mama powinna się zdecydować na zakup porządnego pasa, po to by czuć się komfortowo, modnie i bezpiecznie, bo to właśnie trzy podstawowe funkcje, które powinien spełniać dobry pas ciążowy. Jeśli dobrze poszukamy w sklepach, które mają szeroką gamę produktów dla przyszłych mam, na pewno znajdziemy coś, co nas zadowoli.[/justify]